Rękawice ochronne nitrylowe

Podczas zakupów rękawiczek ochronnych, należy przede wszystkim zwracać uwagę na oznakowania i atesty, by nie zainwestować przypadkiem w bubel. Obowiązujące w Polsce prawo nakłada obowiązek odpowiedniego oznaczania produktów. Profesjonalnie wykonane rękawice medyczne powinny być oznakowane symbolem CE oraz wyprodukowane z zachowaniem normy EN 455. Kolejnym bardzo istotnym parametrem jest tzw. AQL.

AQL jest wskaźnikiem, informującym o wykrytej ilości mikro-dziur w materiale danych rękawic. Minimalny, akceptowalny dla celów medycznych stopień AQL wynosi 1.5, co znaczy, że na 1000 ml. wody wykryto w materiale dziury mniejsze niż 25-50 µm. Jest to skuteczna bariera dla wirusów oraz bakterii. Co istotne, rękawice z wartością AQL 1.0 są o wiele bardziej szczelne od rękawic, które wykazują AQL 1.5.

Nie ma jednego, uniwersalnego typu rękawic medycznych. Nasze bezpieczeństwo zależy od dopasowania noszonych przez nas rękawiczek do rodzaju pracy, oraz tego, jakie, konkretne wymagania stawiają codzienne zadania. O specyficznym przeznaczeniu danych rękawic informują dołączone ulotki oraz napisy na opakowaniach.

Warto zainwestować w rękawice ochronne, które są nitrylowe. Jednym z producentów i dystrybutorów tego typu rękawic jest krakowska firma Safemed. Firma Safemed działa na polskim rynku od 2011 roku i jest częścią Grupy Kapitałowej Anmar. Rękawiczki ochronne, wykonane z nitrylu mogą być także stosowane w innych, niż medyczna, branżach: w przemyśle spożywczym, chemicznym czy farmaceutycznym albo kosmetycznym.


SAFEMED Sp. z o. o. Sp. k.
Wielicka 181 A/22
30-663 Kraków
tel. 681-42-52

Zobacz także:

Nasze kategorie:

2 wpisy

0 wpisów

0 wpisów

2 wpisy

3 wpisy

0 wpisów

0 wpisów